Szukaj

Produkty żeglarskie

porady żeglarskie

Kotwice ROCNA Jest 5 produktów.

Kotwice ROCNA

Kotwica Rocna została zaprojektowana przez Nowo Zelandzkiego żeglarza Petera Smitha, który projektuje i buduje jachty żaglowe od początku 1960 roku. Po przepłynięciu ponad 100.000 mil morskich Peter Smith doświadczał wciąż tych samych problemów związanych z kotwiczeniem. Konieczność posiadania różnych kotwic w zależności od dna morskiego i tak n...

Kotwica Rocna została zaprojektowana przez Nowo Zelandzkiego żeglarza Petera Smitha, który projektuje i buduje jachty żaglowe od początku 1960 roku. Po przepłynięciu ponad 100.000 mil morskich Peter Smith doświadczał wciąż tych samych problemów związanych z kotwiczeniem. Konieczność posiadania różnych kotwic w zależności od dna morskiego i tak nie eliminowała ryzyka puszczenia kotwicy. Problemy te, cały czas bardzo powszechne, sprawiają, że żeglarze czują się niepewnie. Peter twierdził: „Kotwica powinna zapewniać Tobie i Twojej załodze niezawodność, bezpieczeństwo i zaufanie”. Całe swoje życiowe doświadczenie żeglarskie wykorzystał do zaprojektowania kotwicy na własny użytek, która stała się później marką ROCNA.

Rozwiązanie Petera Smitha w różnych niezależnych i obiektywnych testach konsekwentnie zdobywa najlepsze wyniki. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2004 roku Rocna prowadziła w testach kotwic publikowanych w „Like of Sail”, „Yachting Monthly”, „Practical Boat Owner”, „Voile” i wielu innych. Kotwica ROCNA sprawdziła się w wielu trudnych rejonach świata takich jak: Patagonia, Grenlandia, Antarktyda, Alaska czy Szkocja. Doceniona została przez wielu nanych żeglarzy takich jak Steve Dashew czy Jérôme Poncet.

Profesjonalne morskie kotwice Rocna dla wymagających.


Precyzja wykonania kotwicy ROCNA:

(A)   Wygięty pałąk powoduje, że ​​przewrócona na dnie kotwica zawsze ustawi się w optymalnej pozycji.

(B)   Małe boczne skrzydełka stabilizują kotwicę w taki sposób, żeby odpowiednio weszła w dno.

(C)   Ostro zakończona końcówka pługu kotwicy tnie dno morskie jak ostre dłuto. Z łatwością, głęboko wcina się w twarde kamieniste lub zarośnięte dna.

(D)   Odpowiednio wklęsły lemiesz kotwicy zapewnia najlepszą siłę trzymania, a dzięki przemyślanej konstrukcji ROCNA dysponuje największą powierzchnią pługu. Pozwala to na bezpieczne kotwiczenie nawet w bardzo miękkich dnach morskich.

(E)    Bardzo mocny trzon kotwicy został skonstruowany w taki sposób aby pasował do większości rolek kotwicznych.

Rocna jest prawdziwą wielozadaniową kotwica, który doskonale nadaje się na różnego rodzaju dna. Sprawdza się doskonale na miękkim błocie, twardym piasku, glinie oraz dnie porośniętym trawa morską i wodorostami. Kotwica Rocna bardzo mocno trzyma, nie pozwala na wyrwanie, odwrócenie i zmiany kierunku. Stawia czoło wiatrom i zafalowaniu.

Kotwice Rocna są dostępne w 14 rozmiarach od 4 kg (9 funtów) do 275 kg (606 funtów) aby sprostać wymaganiom właścicieli małych jachtów i małych statków. Kotwice w większych rozmiarach dostępne są na zamówienie. Rocna jest wykonywana z najwyższej jakości stali pokrytej powłoką galwaniczną, ale występuje także w wersji ze stali nierdzewnej.


Zobacz film. Poświeć kilka minut aby przekonać się jak działają kotwice Rocna i co czyni je lepszymi od innych.

Więcej
© YACHTAMAN - Sklep żeglarski, Wszystkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega