Szukaj

Produkty żeglarskie

porady żeglarskie

Kotwice, windy kotwiczne Jest 122 produktów.

Podkategorie

 • Kotwice ROCNA

  Kotwica Rocna została zaprojektowana przez Nowo Zelandzkiego żeglarza Petera Smitha, który projektuje i buduje jachty żaglowe od początku 1960 roku. Po przepłynięciu ponad 100.000 mil morskich Peter Smith doświadczał wciąż tych samych problemów związanych z kotwiczeniem. Konieczność posiadania różnych kotwic w zależności od dna morskiego i tak nie eliminowała ryzyka puszczenia kotwicy. Problemy te, cały czas bardzo powszechne, sprawiają, że żeglarze czują się niepewnie. Peter twierdził: „Kotwica powinna zapewniać Tobie i Twojej załodze niezawodność, bezpieczeństwo i zaufanie”. Całe swoje życiowe doświadczenie żeglarskie wykorzystał do zaprojektowania kotwicy na własny użytek, która stała się później marką ROCNA.

  Rozwiązanie Petera Smitha w różnych niezależnych i obiektywnych testach konsekwentnie zdobywa najlepsze wyniki. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2004 roku Rocna prowadziła w testach kotwic publikowanych w „Like of Sail”, „Yachting Monthly”, „Practical Boat Owner”, „Voile” i wielu innych. Kotwica ROCNA sprawdziła się w wielu trudnych rejonach świata takich jak: Patagonia, Grenlandia, Antarktyda, Alaska czy Szkocja. Doceniona została przez wielu nanych żeglarzy takich jak Steve Dashew czy Jérôme Poncet.

  Profesjonalne morskie kotwice Rocna dla wymagających.


  Precyzja wykonania kotwicy ROCNA:

  (A)   Wygięty pałąk powoduje, że ​​przewrócona na dnie kotwica zawsze ustawi się w optymalnej pozycji.

  (B)   Małe boczne skrzydełka stabilizują kotwicę w taki sposób, żeby odpowiednio weszła w dno.

  (C)   Ostro zakończona końcówka pługu kotwicy tnie dno morskie jak ostre dłuto. Z łatwością, głęboko wcina się w twarde kamieniste lub zarośnięte dna.

  (D)   Odpowiednio wklęsły lemiesz kotwicy zapewnia najlepszą siłę trzymania, a dzięki przemyślanej konstrukcji ROCNA dysponuje największą powierzchnią pługu. Pozwala to na bezpieczne kotwiczenie nawet w bardzo miękkich dnach morskich.

  (E)    Bardzo mocny trzon kotwicy został skonstruowany w taki sposób aby pasował do większości rolek kotwicznych.

  Rocna jest prawdziwą wielozadaniową kotwica, który doskonale nadaje się na różnego rodzaju dna. Sprawdza się doskonale na miękkim błocie, twardym piasku, glinie oraz dnie porośniętym trawa morską i wodorostami. Kotwica Rocna bardzo mocno trzyma, nie pozwala na wyrwanie, odwrócenie i zmiany kierunku. Stawia czoło wiatrom i zafalowaniu.

  Kotwice Rocna są dostępne w 14 rozmiarach od 4 kg (9 funtów) do 275 kg (606 funtów) aby sprostać wymaganiom właścicieli małych jachtów i małych statków. Kotwice w większych rozmiarach dostępne są na zamówienie. Rocna jest wykonywana z najwyższej jakości stali pokrytej powłoką galwaniczną, ale występuje także w wersji ze stali nierdzewnej.


  Zobacz film. Poświeć kilka minut aby przekonać się jak działają kotwice Rocna i co czyni je lepszymi od innych.

 • Kotwice LEWMAR


  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje oryginalne, markowe kotwice firmy LEWMAR. Kotwice te zapewniają pewne trzymanie dając spokój i komfort kotwiczenia. Każda z kotwic Lewmar jest produkowana zgodnie z najwyższymi standardami według projektu udoskonalonego przez dziesięciolecia badań. Z kotwicą Lewmar zaczepioną do końca łańcucha możesz spać spokojnie bez względu na pogodę. Wśród produktów marki Lewmar znajduje się legendarna kotwica pługowa Delta®, zarejestrowana w Lloyd, posiadająca unikalną konstrukcję i geometrię.

 • Kotwice Danfortha

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje kotwice Danforth’a, które obecnie są najpopularniejszym typem kotwic stosowanych w żeglarstwie. Kotwica tego typu jest modyfikacją kotwicy Halla, która charakteryzuje się od niej trzykrotnie większą siłą trzymania przy mniejszym ciężarze własnym.

 • Kotwice Bruce’a

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje kotwice Bruce’a wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo. Bruce to bardzo popularny typ kotwicy pługowej stosowanej w żeglarstwie. Ze względu na atrakcyjny wygląd często stosowana jest jako kotwica dziobowa.

 • Kotwice Pługowe

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje kotwice pługowe, które dzięki swojej prostocie i skuteczności są bardzo popularne w żeglarstwie zarówno morskim i śródlądowym. Kotwica pługowa bardzo dobrze zagłębia się w dnie mulistym, błotnistym oraz piaszczystym gwarantując bardzo dobre trzymanie.

 • Kotwice Delta

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje kotwice Delta, które są odmianą kotwic pługowych, lemieszowych występujących także w odmianie CQR (ang. Coastal Quick Release) z ruchomą łapą. Kotwice typu Delta są bardzo popularne w żeglarstwie, szczególnie morskim i oceanicznym. Pługowa konstrukcja kotwicy gwarantuje bardzo dobre trzymanie w dnie mulistym, błotnistym i piaszczystym. Kotwice typu Delta wykonane ze stali nierdzewnej, ze względu na estetyczny wygląd, stanowią wspaniałą ozdobę na dziobie jachtu.

 • Kotwice składane

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje kotwice składane, tzw. drapaki, wykonane z żeliwa ocynkowanego ogniowo lub stali nierdzewnej. Drapaki to kotwice szczególnie cenione za ich mały rozmiar po złożeniu, ponieważ zajmują mało miejsca, nie sprawiają kłopotu przy przechowywaniu w bakiście. Tego rodzaju kotwice są chętnie używane jako pomocnicze lub zapasowe. Kotwice składane wykazują dużą siłę trzymania na dnie mulistym i dnie porośniętym wodorostami.

 • Kotwice nierdzewne

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje różnego typu kotwice wykonane ze stali nierdzewnej A4 AISI 316 i A2 AISI 304. Wypolerowane na wysoki połysk kotwice ze stali nierdzewnej są wspaniałą ozdobą każdego jachtu. Na dziobie szczególnie dobrze prezentują się kotwice Bruce, Delta oraz CQR. W naszej ofercie mamy wiele różnych typów nierdzewnych kotwic takich jak:

  Kotwice Bruce o wadze: 2kg, 3kg, 5kg, 7,5kg, 10kg, 15kg, 20kg,

  Kotwice Delta o wadze: 6kg, 5kg, 7,5kg, 8kg, 10kg, 15kg, 20kg, 30kg,

  Kotwice CQR o wadze: 7kg, 9kg, 12kg, 15kg,

  Kotwice składane o wadze: 0,7kg, 1,5kg, 2,5kg, 4kg.

  Kotwice typu drapak o wadze: 0,4kg, 0,95kg, 1,85kg, 2,5kg, 4kg.

 • Kotwice wędkarskie i ciężarki

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje kotwice wędkarskie oraz ciężarki kotwiczne do łódek, motorówek, łodzi wędkarskich, pontonów i małych jachtów. Ciężarki kotwiczne, ogumione i kotwice powlekane PCV zapobiegają przypadkowemu uszkodzeniem burt. Kotwice tego typu nadają się idealnie do małych jednostek pływających służących do uprawiania wędkarstwa i rekreacji.

 • Rolki Kotwiczne

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje prowadnice kotwicy wykonane ze stali nierdzewnej. Oferowane przez nas rolki kotwiczne pasują do łodzi wiosłowych, motorowych oraz jachtów żaglowych. Prowadnice kotwiczne współpracują z wieloma różnymi rodzajami kotwic.

 • Windy Kotwiczne

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje windy kotwiczne elektryczne i windy ręczne. Wyciągarki do kotwic wszelkiego typu stosowane na jachtach żaglowych, motorowych a także łodziach wędkarskich. Nasz sklep żeglarski oferuje pełną gamę wind kotwicznych firmy Lofrans, Quick, Lewmar a także wyciągarki do kotwic TRAC i STRONGER.

 • Łańcuchy kotwiczne

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje łańcuchy kotwiczne wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub stali nierdzewnej. Nasze łańcuchy, są kalibrowane, dzięki czemu nadają się do stosowania w windach kotwicznych. Oferujemy między innymi łańcuchy wykonane ze stali: AISI 316, ASIS 304, A2, A4, ocynkowane ogniowo i ocynkowane elektrolitycznie. Naszą ofertę stanowią: łańcuchy DIN 766, DIN 763 a także łańcuchy węzłowe, ogniwa do zakuwania, ogniwa skręcane, haki łańcuchowe i stopery łańcucha kotwicznego.

 • Krętliki Kotwiczne

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje wysokiej jakości krętliki kotwiczne wykonane ze stali nierdzewnej A4. Krętliki kotwiczne to jeden z ważniejszych elementów całego zestawu kotwicznego. Zapobiegają one obracaniu się kotwicy, a co za tym idzie skręcaniu liny lub łańcucha. Oferujemy: krętliki kotwiczne, krętliki kotwiczne przegubowe i łamane krętliki kotwiczne.

 • Amortyzatory Cumy

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje amortyzatory cumy stosowane w celu zredukowania sił działających na knagę i linę cumowniczą. Amortyzatory zmniejszają szarpnięcia poprawiając tym samym komfort oraz zmniejszają ryzyko powstania uszkodzeń. Oferujemy amortyzatory cumownicze wykonane z gumy lub stali nierdzewnej.

 • Dryfkotwy

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje dryfkotwy znanego Greckiego producenta Lalizas, przeznaczone do jachtów i łodzi o długości kadłuba od 4,5m do 21m.

 • Akcesoria do kotwiczenia

  Sklep żeglarski Yachtaman oferuje akcesoria do kotwic takie jak krętliki kotwiczne wykonane ze stali nierdzewnej, uchwyty kotwic, pasy kotwiczne, szekle, kołowroty do kotwic.

Kotwice, windy kotwiczne

Sklep żeglarski Yachtaman oferuje kotwice wykonane ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej a także metalowo gumowe i powlekane PCV. W naszej ofercie znajdują się kotwice Danforth’a, Bruce’a, Hall’a, delta, admiralicji, CQR, pługowe, Lewmar, Rocna, składane, river, typu grzybek, a także ciężarki wędkarskie. Poza kotwicami oferujemy także liny kotwiczne z dociążeniem ołowianym, łańcuchy kalibrowane, windy kotwiczne, wyciagarki do kotwic, krętliki kotwiczne oraz dryfkotwy. Bez względu na to czy dno jest piaszczyste, muliste, porośnięte wodorostami czy skaliste w sklepie żeglarskim Yachtaman znajdziesz odpowiednią dla siebie kotwicę.

© YACHTAMAN - Sklep żeglarski, Wszystkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega